Masz zwierzaka? Postaw na sprawdzony odkurzacz do sierści

Masz zwierzaka? Postaw na sprawdzony odkurzacz do sierści

Masz zwierzaka? Postaw na sprawdzony odkurzacz do sierści

Każdy właściciel domowego pupila zna uczucie sfrustrowania towarzyszące sprzątaniu. Choć rolki czyszczące wchodzą w ruch, to sierść zwierząt nie daje za wygraną i szybko zbiera się na kolejnych powierzchniach. Jak z nią walczyć? Wybierz sprawdzony odkurzacz do sierści.

Wypadanie sierści u zwierząt – częste powody

Na początku warto zaznaczyć, że wypadanie sierści u psa czy kota jest naturalne. Należy przyzwyczaić się do zbierania się zwierzęcych włosków na różnych powierzchniach i nauczyć się z tym funkcjonować. Powód do zmartwień pojawia się w momencie, kiedy linienie jest nadmierne – zwłaszcza w czasie lata i zimy.

Przyczyny mogą być różne, od alergii pokarmowej, przez infekcje bakteryjne, atopowe zapalnie skóry, aż po źle zbilansowaną dietę. W niektórych przypadkach wystarczy zwykła zmiana nawyków żywieniowych, w innych – należy skontaktować się z weterynarzem.

Natomiast nie zatrzymasz naturalnego linienia, ewentualnie możesz spróbować je ograniczyć. Jednocześnie nie oznacza to, że przy sprzątaniu w żaden sposób nie pozbędziesz się zgromadzonej sierści. Pomocny okaże się sprawdzony odkurzacz. Wówczas intensywne wypadanie sierści nie sprawi Ci więcej problemów. Jaki model odkurzacza do sierści kupić?

Dobry odkurzacz do sierści, czyli jaki?

Na rynku istnieją różne rodzaje odkurzaczy do domu, jednak nie wszystkie nadają się do zbierania sierści. Zwykły model, który służy Ci przy regularnych porządkach, może nie być wystarczająco skuteczny. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na odkurzacze stworzone z myślą o sprzątaniu sierści zwierząt domowych.

Sprawdź koniecznie  Dlaczego pralka nie pobiera płynu do płukania? Poznaj powody

Producenci zadbali o różne potrzeby użytkowników, dlatego możesz dobrać model do własnych oczekiwań. W sklepach znajdziesz m.in. ręczny odkurzacz do sierści psa czy odkurzacz wodny. 

Czy warto kupić odkurzacz do sierści psa lub kota?

Wszechobecna sierść zaczyna Cię irytować? To częsta reakcja na zbieranie się nadmiernej ilości zwierzęcych włosków  –  szczególnie jeśli gromadzą się w miejscach, które od razu rzucają się w oczy lub są trudne do wyczyszczenia. Właściciele zwierząt domowych mogą zastanowić się nad zakupem odkurzacza, któremu duże ilości sierści nie będą straszne. To dobre rozwiązanie, jeśli zależy Ci na zachowaniu względnego porządku w swojej przestrzeni. Sprawdź, jaki odkurzacz na sierść może się przydać.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odkurzacz do sierści?

Kupując odkurzacz do swojego domu, warto wcześniej sprawdzić, czy ma wszystkie funkcje, które są dla Ciebie kluczowe. Kompaktowy model okaże się pomocny w codziennym dbaniu o czystość, przy czym może być ręczny, pionowy, bezprzewodowy, bezworkowy itd. To jednak nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę w przypadku odkurzaczy.

Sierść zwierząt gromadzi się często na powierzchniach, z których trudno się jej później pozbyć. Puchate dywany czy głębokie szczeliny w kanapie nie ułatwiają sprawy. Klasyczny odkurzacz pozbędzie się zanieczyszczeń z podłogi bez problemu, jednak okaże się zbyt słaby do usuwania sierści zwierząt z innych powierzchni. Efektywne zbieranie zwierzęcych włosków zapewni wysoka moc ssania.

Warto zastanowić się nad odkurzaczem bezworkowym. W końcu zazwyczaj ilość zanieczyszczeń zebranych w worku decyduje o sile ssania. Może to być bezprzewodowy odkurzacz do sierści psa i kota, który znajduje się wysoko w rankingu polecanych modeli.

Drugą kwestią jest system filtracji odkurzacza do sierści. Wiele modeli zostało wyposażonych w zaawansowane filtry, np. HEPA, które zatrzymują alergeny i chronią przed uczuleniem. Dzięki temu odkurzacze potrafią usunąć sierść, kurz i roztocza.

Sprawdź koniecznie  Ręczny czy kielichowy – jaki blender wybrać? Sprawdzone modele

Chcesz skutecznie pozbyć się sierści z dywanów? Zwróć uwagę np. na odkurzacz pionowy, z którym w zestawie otrzymasz też liczne szczotki. Wymienne akcesoria idealnie nadają się do zbierania zanieczyszczeń z różnorodnych powierzchni. Taki model, z pewnością poradzi sobie z sierścią pupili. Jaki jeszcze możesz wybrać odkurzacz? Co jest przydatne oprócz skutecznego zbierania sierści zwierząt?

Rodzaje – chętnie wybierane modele

Właściciele zwierząt doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak trudno jest zadbać o czystość w swoim domu. Z tego powodu doceniają skuteczne sposoby pozbywania się sierści ich pupili. Masz podobny problem, ale jeszcze szukasz dla siebie odpowiedniego rozwiązania? Zapoznaj się z chętnie wybieranymi modelami. Zwróć uwagę na ich zalety, a zakup dobrego odkurzacza do sierści stanie się prostszy.

Odkurzacz pionowy do sierści

Pionowy odkurzacz to spore ułatwienie przy codziennych porządkach. Zazwyczaj wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, a przy tym nie jest zbyt ciężki. Z tego powodu zapewnia swobodne poruszanie się po domu i skuteczne usuwanie sierści nawet z trudno dostępnych miejsc. Co więcej, jest też bardziej zwrotny niż klasyczny odkurzacz. Za jego pomocą możesz szybko pozbyć się sierści zarówno z paneli i płytek, jak i dywanów, koców czy kanapy.

Co więcej, rodzaj pionowy często zyskuje wysokie miejsca w rankingach odkurzaczy z uwagi na liczne zalety. Może być zasilany przewodem lub baterią. Wybierz model, który sprawdzi się lepiej w Twoim przypadku.

Odkurzacz bezprzewodowy

Modele bezprzewodowe oferują większą mobilność, ale należy przy tym pamiętać, że czas pracy baterii jest ograniczony. Natomiast taki rodzaj odkurzacza nadaje się nie tylko do zbierania sierści z podłóg. Wiele producentów dodaje do niego wymienne końcówki, dzięki czemu dostanie się w szczególnie wymagające zakamarki. Dodatkowo większość modeli przekształcisz też w odkurzacz ręczny, co jeszcze bardziej ułatwi sprzątanie.

Sprawdź koniecznie  Dlaczego lodówka nie chłodzi, a zamrażarka mrozi? Przyczyny

Odkurzacz piorący do sierści

A może zdecydujesz się model myjący podłogi? Taki odkurzacz do sierści zwierząt zbiera też kurz czy okruchy, dzięki czemu możesz liczyć na wielofunkcyjne działanie. W ten sposób posprzątasz swój dom znacznie szybciej i to za jednym razem bez korzystania z dodatkowego mopa.

Odkurzacz piorący może okazać się dużym ułatwieniem dla posiadaczy zwierząt, ponieważ niewielka ilość użytej wody do umycia podłogi szybko wysycha. Czworonogi nie będą musiały długo czekać na wznowienie zabawy czy swobodne poruszanie się po domu. A zatem zwróć uwagę na dobry odkurzacz pionowy wyposażony nie tylko w szczotki do sierści, ale także specjalne pady z mikrofibry.

Odkurzacze do sierści kota lub psa wyróżniają głównie wysoka moc ssania i dodatkowy system filtracji. To właśnie modele z takimi cechami nadają się do usuwania sierści. Mogą być bezworkowe i bezprzewodowe. W rankingu najlepszych odkurzaczy do sierści znajdziesz często odkurzacze pionowe, choć tradycyjne workowe i roboty sprzątające również są doceniane.